Logo

Bona cvikla
výsevný pásik

Úvod Výsevné pásiky
Zákazníci - záhradkári bez IČO nakupujte priamo bez registrácie kliknutím na produkty.
Bona cvikla
...
III-IV
...
III-IV
... ...
VII-IX

výsevný pásik – Bona cvikla

Buľva je guľovitá, dužinatá a intenzívne červená, bez kruhov. 

Obj. č.: 2044
EAN kód: 8588006254211
Latinský názov: Beta vulgaris odr. Conditiva
Cena s DPH:     1,98 €
Zdielať:   
  • Výsev: III-IV
  • Hĺbka výsevu: 1-2 cm
  • Odporúčaný rozostup: 25 x 10 cm
  • Termín zberu: VII-IX
  • Dĺžka: 5 m
  • Cenová skupina: 10

Kvalitná poloneskorá odroda. Buľva je guľovitá, dužinatá a intenzívne červená, bez kruhov. Povrch buľvy je hladký. Je univerzálne použiteľná pre priamy konzum a konzervovanie. Vegetačná doba od výsevu je 120 dní.
Výsevný pásik z vodorozpustnej fólie umožnuje rýchly, lahký a presný výsev semien upravených špeciálnou technológiou. Sejeme na jar do kvalitne pripravenej drobnohrudkovitej pôdy s optimálnou vlhkostou, do hlbky 1,5-2 cm. Do pôdy urobíme ryhu v tvare „V“ latkou tak, aby dno a boky boli spevnené. Na dno položíme výsevný pásik, zahrnieme pôdou a pritlacíme. Po výseve sa vodorozpustná fólia pôsobením pôdnych mikroorganizmov a vody rýchlo rozloží na oxid uhlicitý a vodu, takže žiadnym spôsobom neobmedzuje klícenie semien. Klíciacim semenám škodí nedostatok vzduchu v pôde, ktorý spôsobuje trvalé zamokrenie pôdy a pôdny prísušok. Cvikla je šalátová zelenina na priamy konzum, konzervárenské spracovanie aj uskladnenie. Jemná dužina je výbornej chuti. Vhodné sú postupné výsevy. Doporucená šírka medziriadkov je 25 cm. Zloženie vodorozpustnej fólie: polyvinylalkohol Zloženie obaľovacej hmoty: lignocel+zeolit+bentonit Skladovať v suchom a chladnom prostredí, mimo dosahu detí. Nekonzumovať. Technologická úprava osiva SEDOS Krakovany.

Táto webstránka používa súbory cookies
Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie.
Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy.
Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby.

Viac informácií Odmietnúť Povoliť výber Povoliť všetko