Logo

Podporujeme

Úvod
podporujeme

Spoločnosť MoravoSeed Slovakia dlhodobo podporuje komunity, občianske združenia, dobré myšlienky, inšpiratívne projekty a šikovných ľudí

 

  • Pretože na Slovensku máme mnoho možností, ako preniesť dobré nápady a užitočné inovácie do našich životov, zmeniť svoj životný štýl a hlavne zmeniť spôsob načerpávania energie spolu s rastúcimi semienkami.
  • Pretože naša krajina má silný potenciál , úrodnú pôdu a množstvo pracovitých ľudí, ktorý dokážu robiť veľké veci.
  • Pretože stres a záťaž sa dotýka všetkých a záhrada je ideálnym miestom na relax
  • Pretože deti sú naša budúcnosť
ZŠ Batizovce

 

Stredoafrická republika

Komunity v Stredoafrickej republike podporujeme vďaka združeniu Dobrota pre Afriku.
Aj vďaka našim osivám získavajú obyvatelia tejto ťažko skúšanej krajiny plnohodnotnú výživnú stravu a stávajú sa sebestačnými.
Zúrodňovanie krajiny má taktiež významný vplyv na biodiverzitu.

 

Gambia 2020

Myšlienka začať pestovať zeleninu vznikla u našich belgických priateľov Beatrix a Alex, ktorí komunity v Gambii dlhodobo podporujú cez projekty Move2Gether. Keď sme nakladali prvé banánové krabice s osivami, netušili sme, či vôbec naše semienka v nehostinnej púšti budú klíčiť. A netušili sme ani to, že pandémia COVID zasiahne svet a vďaka našim semienkam budú mať komunity v Gambii prístup k pestrej čerstvej surovine. V priebehu jedného roka vzniklo viacero „záhrad“. Ťažká práca s prípravou pôdy a nosením vody na pleciach z ďalekého zdroja však priniesla bohatú úrodu a nové nepoznané odrody.

 

Gambia 2021

Pokračujeme v podpore komunít. Je neuveriteľné, ako Gambijčania vedia využiť úrodu zeleniny. Podarilo sa im časť úrody speňažiť a financovať tak projekty v miestnej škole. Obdivuhodná je ich srdečnosť, vďačnosť a pracovitosť.

 

DSS Domovina Žehra

Zariadenie na východe Slovenska , ktoré poskytuje skvelé a výnimočné aktivity svojim klientom, ktorí sú odkázaní na pomoc. Jednou z aktivít sú aj záhradné a pestovateľské práce, areál je oázou kvetín, skleníkov a zeleninových políčok.

 

DSS Kreatív Klasov

Nášmu srdcu najbližšie zariadenie, ktoré je rajom pre inak obdarené detí. K pestrým každodenným aktivitám tu patrí aj pestovanie zeleniny, ktoré je súčasťou ergoterapie.

 

MŠ E. Rótha v Rožňave

Veľká vďaka učiteľkám v predškolských zariadeniach, ktoré odmalička vedú deti k pestovaniu zeleniny.

 

Špeciálna ZŠ Mokrohájska Bratislava

Obdivuhodná práca pedagógov s deťmi so špeciálnymi potrebami pri sadení zeleniny.

 

ZŠ Devínska Nové Zámky

Začiatky výsadby u malých školákov, tešíme sa na výsledky práce usilovných detí a skvelých učiteľov, ktorým záleží na rozvoji praktických zručností.

 

Krasňanský ZELOVOC

Nádherný projekt komunitnej záhradky v Rači na Cyprichovej ulici, na nevyužívanom dvore zdravotného strediska, kde pestuje zeleninu 31 rodín.

 

Gymnázium PGJKNR

Zakladanie komunitnej zeleninovej záhradky

 

Depaul Slovensko, n.o.

Útulok a ZOS sv. Lujzy de Marilla

 

OZ Charita Agape

Podpora aktivít Občianskeho združenia CHARITA AGAPE Rimavská Sobota.

 

Včelstvo

Záchrana včelstiev je skutočne aktuálna a veľmi akútna téma. V rámci spoločenskej zodpovednosti a citlivého vnímania tejto témy, ktorá sa nás ako ľudstva bytostne dotýka, sa aj naša rodinka rozhodla podporiť projekty včelstva vytvorením nových včelích rodín a úľov juríkovcov, konkrétne: https://www.medik-sedik.sk/ …. želáme všetkým včelárom veľa nových rodín a ďakujeme im za ich náročnú, odbornú a obetavú prácu pre náš lepší svet.

 

Denný stacionár pre osoby s poruchami autistického spektra, Nitra

Chceme sa srdečne poďakovať spoločnosti MoravoSeed Slovakia, s.r.o., ktorá nám darovala veľké množstvo semien zeleniny, kvetov a byliniek. Vďaka tomu máme počas týchto jarných dní ďalšie činnosti, ktoré môžeme robiť s prijímateľmi sociálnej služby.

Rovnako už máme dokončené vyvýšené záhony, okrasné lavičky a hojdačku. Naši prijímatelia sociálnej služby sa môžu starať o rastliny, ktoré máme zasadené vo vyvýšených záhonoch a takto môžu efektívnejšie tráviť čas na čerstvom vzduchu. Tiež môžu oddychovať na lavičkách či hojdačke v krajšom prostredí, ktoré areál nášho denného stacionára pre osoby s poruchami autistického spektra ponúka.

Okrem pracovnej činnosti a oddychu prináša takéto prostredie aj terapeutický efekt. Sme presvedčení, že revitalizácia areálu denného stacionára pomôže spríjemniť pobyt všetkým prijímateľom sociálnej služby a tiež aj zamestnancom denného stacionára pre osoby s poruchami autistického spektra.

Autor: Mgr. Branislav Artim (Sociálny pracovník)

 

Materská škola Betliar

Vedenie detí k pestovaniu zeleniny a byliniek prebieha už aj v materských školách. Deti tým získavajú nielen samostatnosť, kreativitu a trpezlivosť, ale aj poznanie, odkiaľ zelenina pochádza. Ďakujeme p. riaditeľke za výnimočný prístup.

 

Gambia

takto pokročili usilovný Gambijčania v pestovaní našich semienok. Pred tromi rokmi to bola neúrodná púšť. Dnes si dokážu vypestovať aj zeleninu, ktorú nikdy predtým nepoznali, dokonca z predaja na trhu dokážu financovať školské aktivity detí. Zelenina je významným zdrojom vitamínov pre miestnych a veľké obohatenie pôvodných stravovacích zvykov.

 

Kreatív Klasov

terapia kreatívnou prácou je v tomto zariadení realizovaná už dlhodobo a všetci sa tešíme zo vzájomného obohacovania sa.

 

RENDEZ GARDEN

V roku 2022 sme zahájili spoluprácou s komunitnou záhradou RENDEZ GARDEN v Bratislave. Veľa usilovných ľudí sa tu stretlo, veľa rúk skultúrnilo zanedbaný priestor, a my vždy radi podporíme výnimočné projekty.

 

Ďalšie podporené aktivity: Alter Nativa Brdárka, LIFE START SKOLA, mesto Partizánske, MADONAN FARMA Bojničky.

 

Táto webstránka používa súbory cookies
Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie.
Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy.
Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby.

Viac informácií Odmietnúť Povoliť výber Povoliť všetko